Türkiye Cumhuriyeti

Pretorya Büyükelçiliği

Büyükelçilik Duyurusu

T.c. Başbakanlik Yurtdişi Türkler Ve Akraba Topluluklari Başkanliği Tarafindan Düzenlenen Uluslararasi Hukuk Eğitim Proğrami , 18.07.2013

T.C. Başbakanlık Yurtdışı Türkler ve Akraba Toplulukları Başkanlığı (YTATB), Türkiye Adalet Akademisi, Gazi Üniversitesi, Ankara Üniversitesi ve Avrupa Birliği ile işbirliği halinde yurtdışında yaşayan genç hukukçularımızın hukuk deneyimlerinin artırılmasına yönelik olarak Ankara’da 25 Ağustos-1 Eylül 2013 tarihleri arasında “Temel Hakların Uluslararası Düzeyde Korunması” konulu bir “Uluslararası Hukuk Eğitim Programı” düzenleyecektir. Program çerçevesinde, akademik derslerin yanı sıra kurum ziyaretleri ve tanışma toplantıları da gerçekleştirilecektir. Eğitim dili Türkçe olan programı eksiksiz olarak tamamlayan kişilere sertifika verilecektir. Program süresince konaklama ve planlanan faaliyetlere katılım YTATB tarafından karşılanacak olup, gidiş-dönüş uçak biletleri ve transfer ücretleri katılımcılar tarafından sağlanacaktır.

Son başvuru tarihi 20 Temmuz 2013 olan programa www.ytb.gov.tr internet sitesinden elektronik olarak başvuru yapılabilmektedir.

İlgilenen vatandaşlarımıza saygıyla duyurulur.